NTM 2017 v Liptovskom Mikuláši

Tohtoročný týždeň manželstva (NTM) s témou „Spolu na ceste“ máme aj v našom meste za sebou. Prebiehal v dňoch 12. – 19.2., počas ktorých sme vám ponúkli dve špeciálne udalosti a ešte niečo navyše.

V nedeľu 12.2. to bolo divadlo. A to doslova. Hlavná výstavná sieň galérie sa zmenila na arénu pre dvoch hercov z ansámblu ŠAPO Ploštín. Tí pod vedením Andreja Opáleného predniesli hru o dvoch manželoch „Povedz mi to kým je čas.“ Priznávame, nebola to ľahká inscenácia. Manžel poznačený z detstva a rozmarná manželka nie sú príbehom každého, ale nie sú ani nevídanou zápletkou. Herci na jednoduchej ale útulnej scéne podali skutočne kvalitný výkon, a tak z Liptovskej galérie P. M. Bohúňa určite nikto neodchádzal bez otázok.

Romantická večera. Výborný plán na sobotný večer. 25 manželských párov si nenechalo ujsť túto príležitosť a prišli 18.2. do reštaurácie Rotunda, kde si v prítmí romantickej atmosféry vychutnali skvelú večeru. Svojou prítomnosťou nás spolu s manželkou poctil primátor mesta Liptovský Mikuláš Ing. Ján Blcháč, PhD., ktorý nás privítal úvodným slovom, manželia Kordošovci okorenili prípitok niekoľkými vtipmi z manželského prostredia a hlavným bodom programu bola prednáška na tému „Neprestaňte spolu chodiť“ v podaní Mgr. Mileny Mikulkovej, sociálnej pedagogičky v oblasti vzťahového a výchovného poradenstva. Večer bol nasýtený očarujúcimi chvíľami, podnetnými myšlienkami a nápadmi, ktoré posúvali hodnoty manželstva do nových úrovní. A prečo neprestať spolu chodiť? Dynamika je vo vzťahu nevyhnutná pre spoznávanie sa, riešenie problémov, hľadanie súladu a tiež vytýčenie si spoločného aktívneho času.

Počas týždňa mali manželia možnosť využiť aj ponuku romantickej jazdy na koni či špeciálny balíček masáží pre manželov. Aj ich niekoľko z nich využilo.

Sme radi, že sme NTM mohli v Mikuláši zorganizovať aj tento rok a prajeme Vám množstvo v dobrom nezabudnuteľných chvíľ s vaším manželom či manželkou počas celého roka. Veď je to o tom, aby sme v manželstve nikdy neprestali spolu chodiť.

ntm2017web